Juul Pod Cihazlarının Gücü ve Şarj Süresi

Juul Pod elektronik sigara cihazlarının gücü ve şarj olma süresi, elektronik sigaraya yeni başlamak isteyenler kadar bu alanda pek çok elektronik sigara kullanmış deneyimli kişilerin de mercek altına almak istediği bir konudur. Zira elektronik sigara sektöründe taşları yerinden oynatan, yurt dışında Avrupa’nın pek çok ülkesinde ve Amerika’da satış rekorları kıran Juul Pod e-sigara cihazları, geleneksel elektronik sigaralar olarak tanımlanan türlere nazaran birçok farklı özelliğe sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

Juul pod cihazlarının gücü ve batarya şarj dolum süresine geçmeden önce bu elektronik sigara türünün sahip olduğu özelliklere değinmek gerekmektedir. Nitekim özellikle son 5 yıldır ülkemizde giderek popüler bir hale gelen elektronik sigara cihazları, teknolojik gelişmelerden etkilenerek yerini yenilikçi cihazlara bırakmaya başlamıştır. İşte bu noktada sahneye çıkan Pod yani kartuş özellikli ultra taşınabilir elektronik sigaralar arasında zirvede yer alan Juul markası, yurt dışından sonra ülkemizde de büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.

Temelde kullanıcılarına taşınabilirlik, kullanım kolaylığı ve pratiklik sunan Juul pod e-sigara cihazları, sektördeki alternatifleri olan geleneksel elektronik sigaralara göre çok daha kullanışlı olmasıyla öne çıkmaktadır. Nitekim geleneksel elektronik sigaralarda olduğu gibi mod, atomizer ve likit tankı gibi parçaları bulunmayan Juul e-sigaraları hem küçük hem de kullanışlı olması sebebiyle sektörün en çok tercih edilen yenilikçi cihazlarından biri haline gelmiştir.

Juul pod elektronik sigara cihazları, kullanışlı ve küçük bir yapıya sahip olması nedeniyle geleneksel elektronik cihazları gibi ağırlık yaratan büyük pil ve bataryalar içermemektedir. Şarj standı sayesinde USB üzerinden kolaylıkla bataryası doldurulabilen Juul pod elektronik sigaralarının şarj ömrü normal bir kullanımda bir günü kolaylıkla çıkarmaktadır. Öte yandan hızlı şarj özelliği olan tüm Juul pod e-sigara cihazlarını yaklaşık 1 saatlik bir süre içinde full dolu hale getirmek mümkün olmaktadır. Dolayısıyla gün içinde yoğun kullanıma bağlı olarak batarya seviyenizi düşürseniz bile çok kısa sürede şarjınızı doldurabilirsiniz.

Juul Pod E-sigara Avantajları Nelerdir?

Juul pod elektronik sigaranın kullanıcılarına sunduğu avantajlar adeta saymakla bitmemektedir. Zira bu sebeple Türkiye’de satışa başlamadan önce Avrupa’nın pek çok ülkesinde ve özellikle Amerika’da elektronik sigara sektöründe satış rekorları kıran Juul pod e-sigara cihazları yerli elektronik sigara severler tarafından da yakından takip edilmektedir.

Elektronik sigara sektörünün geleceği olarak ön görülen ve sektörde yaklaşık 1 veya 2 yıl içinde söz sahibi olacak tek marka şeklinde nitelendirilen Juul e-sigaralar kullanıcılara sunduğu şu avantajlarla rakiplerinden sıyrılarak öne çıkmaktadır:

 • Juul Pod e-sigara cihazları, geleneksel elektronik sigaralara göre çok daha hafif ve kullanışlı bir boyuta sahiptir. 14 gram ağırlığı sayesinde her yere kolaylıkla taşınabilir.
 • Juul pod elektronik sigara kullanıcıları; atomizer değişimi, coil değişimi, likit sızdırması gibi geleneksel elektronik sigara kullanan kullanıcıları canından bezdiren sorunlarla karşılaşması mümkün değildir. Ultra taşınabilir sistemler olarak geçen kartuşlu bir yapıya sahip olduğu için bu tür zahmet yaratan sorunlardan söz edilmemektedir.
 • Juul elektronik sigaralarının gün içinde likit değişimi oldukça kolaydır. Bunun için likit tankınızdaki likitin bitmesini veya bu tankı temizlemenizi beklemeniz gerekmemektedir. Çünkü Juul pod e-sigaraların likitleri, pod adı verilen kartuşların içinde yer almaktadır. Bu sayede kolay bir şekilde çıkar – tak yaparak dilediğiniz zaman Juul e-sigaranızda kullandığınız likitin aromasını değiştirebilir, damak keyfinize göre yoğun buharın tadını çıkarabilirsiniz.
 • Oldukça hafif bir yapıya ve küçük boyutlara sahip olmasına rağmen buhar performansı açısından geleneksel elektronik sigaraların vermiş olduğuna yakın tatmin edici bir buhar kalitesi bulunmaktadır.
 • Juul pod elektronik sigaraların üzerinde coil ateşleme tuşu bulunmadığından oldukça pratik bir şekilde elektronik sigara keyfi sürmeniz sağlanmaktadır. Nefes sensörü sayesinde siz herhangi bir tuşa basmadan kartuş içinde bulunan coil ısıtılarak dilediğiniz aromaya sahip yoğun buhar oluşturulmaktadır.

Juul Pod E-sigara Çeşitleri Nelerdir?

Juul pod elektronik sigara çeşitleri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de farklı profile sahip elektronik sigara kullanıcılarına hitap etmesi adına piyasaya sürülmüştür. Bu bağlamda https://juultr.net  bağlantı adresine sahip internet sitemizden yararlanarak güncel olarak yerli elektronik sigara kullanıcılarının beğenisne sunulan Juul pod elektronik cihazların çeşitlerini görüntüleyebilirsiniz. Bunlar:

 • Juul Starter Kit USA Versiyon ( Juul Başlangıç Seti Amerika Modeli )
 • Juul Starter Kit UK Versiyon ( Juul Başlangıç Seti İngiltere Modeli )
 • Juul Gümüş Renkli Cihaz
 • Juul Siyah Renkli Cihaz

olarak öne çıkmaktadır. Bahsettiğimiz üzere bu ürünler farklı elektronik sigara profiline sahip olan kullanıcılar için piyasaya sürülmüştür. Dolayısıyla size en uygun Juul pod e-sigarayı tercih ederek maksimum keyif ve kullanılabilirlik sağlayabilirsiniz.

Hangi Juul Pod E-sigarayı Tercih Etmeliyim?

Hangi Juul pod elektronik sigaranın size uygun olduğunu anlamak için göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Bu noktada elektronik sigaraya yeni başlamanız ya da bu alanda daha önce farklı markalar kullandığınız için belirli tecrübeye sahip olmanız belirleyici olmaktadır. Bunun yanında eğer tütün ürünü olarak sigarayı bırakmak için elektronik sigaraya geçiş yapan yeni bir kullanıcıysanız da günde ne kadar sigara tükettiğinize göre de tercihte bulunmanız tavsiye edilmektedir.

Tüm bu koşullar altında eğer elektronik sigara dünyasına Juul Pod e-sigara cihazı satın alarak giriş yapmak istiyor ve kullanımı oldukça kolay olan bu ürünle sigarayı bırakmayı düşünüyorsanız size Juul Starter Kit (Başlangıç Seti) önerilmektedir. Bu sayede elektronik sigaralar hakkında hiçbir kafa karıştıran bilgiye ihtiyacınız olmadan podlarınızı yani likit içeren kartuşlarınızı bittikçe değiştirerek buhar keyfi yapabilir ve kısa süre sonra da tütün ürünü olan sigarayı tamamen bırakabilirsiniz.

Bu noktada Juul başlangıç kitlerinden USA yani Amerika modelinde %5 nikotin oranlı podlar sunulurken UK Versiyon olanında yani İngiltere modelinde ise daha az nikotin oranı kullanıma sunulmaktadır.

Juul Pod Likit Aromaları Nelerdir?

Juul pod elektronik sigara likit aromaları; podturkey.info bağlantı adresine sahip internet sitemiz üzerinden de kolaylıkla görüntüleyebileceğiniz üzere şu aromalardan oluşmaktadır:

 • Juul Alpine Berry pod
 • Juul Aplle Orchard pod
 • Juul Cucumber pod
 • Juul Flavor Mutlipack 4’lü kartuş pod
 • Juul Fruit pod
 • Juul Glacier Mint pod
 • Juul Klasik Tobacco pod
 • Juul Golden Tobacco pod
 • Juul Mango pod
 • Juul Mentol pod
 • Juul Mint pod
 • Juul Vanilya pod
 • Juul Virginia Tobacco pod
 • Juul Royal Creme pod

Juul Pod Likitleri Kaç Kullanımlıktır?

Juul Pod likitlerinin kullanımı, elektronik sigara sektöründe deneyim sahibi olan kullanıcılar kadar bu alana ilk defa adım atacak tecrübesiz kullanıcılar tarafından da merak konusu haline getirilmektedir. Zira sigarayı bırakmak için Juul e-sigara satın almak isteyen pek çok kullanıcı pod adı verilen ve içerisinde aromalı likit bulunan bu kartuşların ne kadar kullanım ömrüne sahip olduğunu merak etmektedir. Juul pod likitleri yaklaşık olarak 0.7 ml ölçüsüne sahiptir ve normal kullanımda ortalama 200 nefeslik bir kullanıma sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir